Czy lakier hybrydowy niszczy paznokcie?

Czy lakier hybrydowy niszczy paznokcie?

Czy hybryda naprawdę zniszczy Twoje paznokcie? Pora na rozprawienie się z tym najczęściej powtarzanym mitem dotyczącym hybryd. 

Prawidłowo zaaplikowany i zdjęty lakier hybrydowy nie wyrządzi szkody płytce paznokcia. Problemem jests nieumiejętne używanie lakierów hybrydowych i brak podstawowej wiedzy na temat stylizacji paznokci. A przecież hybrydy służą do użytku profesjonalnego i trzeba mieć chociaż minimalną wiedzę by ich używać. Niestety kobiety kupując zestawy nie skupiają się na zebraniu wiedzy a efekty są opłakane. Oczywiście winą za zniszczone paznokcie obarczane są hybrydy. A przecież sam lakier hybrydowy nie sprawi, że paznokcie będą cieńsze, łamliwe oraz kruche. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jakie grzechy możesz popełniać i co zrobić żeby nie zniszczyć paznokci.


 

 

 

Bezpieczne używanie lakierów hybrydowych

 

Najczęściej popełnianym błędem przez osoby amatorsko wykonujące manicure hybrydowy jest zalewanie skórek i niezdawanie sobie sprawy z ryzyka jakie to niesie. Lakier hybrydowy nie może mieć kontaktu ze skórą, jedyną utwardzalną w lampie powłoką, która może mieć bezpośredni kontakt z naszym ciałem – i dotyczy to wyłącznie płytki paznokcia - jest baza. Kolor ani top nie powinny dotykać paznokcia niepokrytego bazą oraz skórek. Nieprzestrzeganie tego, częste zalewanie skórek i sprawdzanie koloru bezpośrednio na skórze ma bardzo nieprzyjemne skutki o których ostatnio jest coraz głośniej. Mowa tu oczywiście o uczuleniu na lakiery hybrydowe. Zalewanie skórek, najczęściej w połączeniu ze słabą lampą z jakiej bardzo często korzystają amatorki prowadzi do wystąpienia uczulenia.

Jeśli i Ty masz uczulenie na hybrydy i zastanawiasz się jaki lakier hybrydowy używać po uczuleniu wybierz któryś spośród lakierów 2me. Naszej marki używają osoby, które były uczulone na najpopularniejsze lakiery. Oczywiście każdego może uczulić co innego i nie możemy zagwarantowaćc, że niepożądane reakcje się u ciebie nie pojawią. Polecamy byś udała się na badania do lekarza, który określi który składnik cię uczulił.

 

Cienkie i łamliwe paznokcie po hybrydzie


Kluczowe znaczenie stanu paznokciu po hybrydzie ma to w jaki sposób ją zdejmiesz oraz przygotujesz płytkę przed jej położeniem. Najbezpieczniej jest ściągać hybrydę frezarką, jednak do tego potrzeba sporo wprawy i umiejętności gdyż i frezarką można zrobić sobie krzywdę. Jeśli nie masz frezarki i wprawy usuń lakier acetonem, rozpuszczając w nim lakier. Aceton jednak ma działanie wysuszające i przez niego paznokcie mogą stać się kruche. Należy więc jak skrócić czas rozpuszczania lakieru w acetonie do minimum. By to zrobić spiłuj dokładnie top coat z paznokci za pomocą pilnika. Oszczędzisz na tym sporo czasu ponieważ top ciężej rozpuszcza się w acetonie.

Najczęściej jednak prawdziwą przyczyną zniszczenia paznokci po hybrydzie jest zrywanie i podważanie lakieru z paznokci. Kiedy lakier zaczyna odchodzić od paznokcia nie oznacza to wcale, że w innych miejscach trzyma się słabiej. Zrywając lub zgryzając lakier niszczysz swoje paznokcie, ich regeneracja potrwa długo, aż do momentu kiedy paznokieć odrośnie. Jeśli po zdjęciu hybrydy na paznokciach masz poziome, białe pasy - to znak, że razem z lakierem zerwałaś też część wierzchnią paznokcia. 

 

Kolejną czynnością, która może doprowadzić do zniszczenia twoich paznokci jest zbyt mocne matowienie płytki przed aplikacją lakieru. Jeśli zmatujesz je zbyt mocno, twoje paznokcie będą cieńsze i bardziej łamliwe. Przepiłowaną płytkę łatwo zdiagnozować, jest zaróżowiona i bardzo wrażliwa na dotyk oraz zmiany temperatury.